سوالات متداول درباره ی مینی پی سی و تین کلاینت

با توجه به حجم و وزن پایین مینی پی سی و تین کلاینت ها  و همچنین قرار گیری محصول در محیطهای پر تردد منزل و اداره جات ،چگونه می توان از مینی پی سی و تین کلاینت محافظت کرد؟
مینی پی سی در دو حالت متصل به پشت مانیتور و قرار گیری بر روی پایه رو میزی مورد استفاده قرار می گیرد.در هنگام استفاده از مینی پی سی پشت مانیتور احتمال سقوط مانیتور از روی میز كار بر روی زمین بسیار غیر متحمل می باشد .و در صورت استفاده این سیستم ها بر روی پایه به دلیل اینكه سیم های مختلف از قبیل كابل برق مانیتور،موس و كیبورد به آن متصل می باشد و با توجه به حجم بسیار اندك مینی پی سی برخورد دستگاه با زمین در عمل متفاوت است ،اما باید در نظر داشت وارد آمدن ضربه به دستگاه به دلیل برخورد فیزیكی و یا ضربه ناشی از برخورد با زمین جزء موارد پیش بینی نشده است.
اگر به هر دلیلی مینی پی سی به زمین برخورد كرد به دلیل جداره فشرده پلاستیكی در خارج و نگهدارنده های بالشتكی در داخل احتمال ضربه خوردن قطعات به حداقل می رسد.

مینی پی سی و تین کلاینت با قیمت مناسب

آیا استفاده مداوم از مینی پی سی و تین کلاینت بدون خاموش شدن امکان پذیر است؟
به دلیل عدم تولید گرما و حرارت بالا و موضعی باعث شده است كه این سیستم ها به صورت دائم برای كار شبانه روزی مورد استفاده قرار بگیرد و بیش از هشت سال بدون خاموشی کار کنند.
 

 

آیا می شود از مینی پی سی و تین کلاینت در شرایط سخت استفاده كرد؟
مینی پی سی به دلیل اینكه دارای گرمای موضعی در قسمت (سی پی یو)نمی باشد و همچنین دارای فن قوی به منظور خنك كننده هستند و با توجه به بدنه قوی داخلی به راحتی به مصرف كننده اجازه می دهد كه این سیستم ها را در شرایط سخت و شرایط سخت آب و هوائی استفاده نمائید.

قیمت مینی پی سی و تین کلاینت به نسبت كیس های متداول در چه رنجی قرار می گیرد؟

رنج قیمت مینی پی سی ها با توجه به کارایی و ویژگی های  آن ها متفاوت می باشد و نمی توان قیمت آن ها را به طور دقیق با کیس های بزرگ مقایسه کرد.

مزایای ویژه و چشمگیر مینی پی سی و تین کلاینت نسبت به كیس های متداول در چه مواردی می باشد؟
حجم بسیار كم ،وزن بسیار كم،و قابلیت اتصال به مانیتور و ال سی دی، مصرف انرژی بسیار پایین
كاركرد شبانه روزی و مداوم ،بی صدا ،عدم نگهداری خاص،طول عمر مفید و بسیار بالا
، برگشت هزینه ی خرید مینی پی سی در شش ماه اول به دلیل کاهش مصرف برق.

نحوه گارانتی مینی پی سی و تین کلاینت به چه صورت می باشد؟
تمامی مینی پی سی ها دارای 18 ماه گارانتی معتبر ایران سپانو می باشند..

آیا می شود بر روی مینی پی سی و تین کلاینت کارهای گرافیكی و بازی انجام داد؟
نرم افزار های گرافیكی مانند فتوشاپ و كرل با توجه به استفاده های معمولی به راحتی قابل استفاده بر روی مینی پی سی می باشد اما نرم افزارهای سنگین مانند اتوكد  و بازی های با گرافیک بالا بر روی مدلهای بالا مینی پی سی قابل اجرا  و استفاده می باشد.

دلایلی که امروزه مینی پی سی و تین کلاینت ها در حال جایگزینی با کیس های بزرگ هستند چیست؟

با توجه به اینكه مینی پی سی تمام مزیت های یك تین كلاینت و كامپیوتر را دارد و از طرف دیگر می توان به یك سری از عیوب تین كلاینت اشاره نمود و در ضمن مینی پی سی دارای هارد و رم و پردازنده می باشد که بر روی سرور فشار نمی آورند و از طرف دیگر در صورت از مدار خارج شدن سرور می تواند به صورت آفلاین كار نماید و اینکه نه تنها یك سیستم وابسته نمی باشد بلكه یك سیستم مستقل می باشد به همین دلیل دارای ارزش افزوده هستند و در صورت تغییر كاربری سیستم ها به راحتی در هر جا چه در شبكه و چه به صورت مستقل در جایگاهای دیگر و كاربری های مختلف قابل استفاده می باشند و با توجه به حجم کم و زیبایی فوق العاده و مصرف برق پایین به یکی از جدی ترین رقیب های کیس های پرمصرف معمولی شده اند.

کاربرد مینی پی سی و تین کلاینت

آیا با خرید مینی پی سی و تین کلاینت می توان  فضای بیشتری نسبت به قبل ایجاد کرد؟
ابعاد مینی پی سی یكی از مهمترین دلایل محبوبیت این سیستم مخصوصا برای مكانهایی كه محدودیت فضای كاری دارند از قبیل منزل،ادارجات،بانكها،كافی نت ها،هتل ها،بیمارستان هاو... می باشد.ابعاد مینی پی سی به اندازه ی یک کتاب می باشد که این اندازه در مقایسه با یك كیس  بسیار قابل توجه می باشد كاهش ابعاد سیستم به معنی بهینه شدن میزهای اداری به این معنی است كه ما قادریم در یك فضای كوچك سیستم های بیشتری را بكار بگیریم و از آن فضای كاری موجود استفاده بهینه داشته باشیم.

کاربرهای متفاوت مینی پی سی و تین کلاینت

طراحی سایت : sepanoweb.ir